PMN – Podkładka masujaco-napowietrzająca

PMN – Podkładka masujaco-napowietrzająca

Dystansowa podkładka masujaco-napowietrzającaDystansowa podkładka masujaco-napowietrzającaDystansowa podkładka masujaco-napowietrzającaDystansowa podkładka masujaco-napowietrzająca

Podkładka została skonstruowana w celu przeciwdziałaniu odleżynom u pacjentów korzystających przez długi okres czasu z wyrobów BodyMap®. Stosowana jest głównie na siedziskach systemu. Jeśli pacjent jest szczególnie podatny na powstawanie odleżyn, może być stosowana na poduszkach innego typu, np. oparcia. Podkładka powinna być używana w komplecie z pokrowcem bawełnianym, elastycznym lub 3D MESH™.

Dystansowa podkładka masująco-napowietrzająca powoduje, że pacjent jest „zawieszony w powietrzu”, przez co wrażliwe okolice, np.  guzów kulszowych są odciążone i wentylowane przez opływające ciało powietrze. Dodatkowo powierzchnia skóry pacjenta przy wykonywaniu ruchów jest masowana, co poprawia jej ukrwienie i dodatkowo zmniejsza ryzyko powstania odleżyn.

IMG_1443   bm render

W celu zwiększenia komfortu użytkowania, podkładka obszyta jest cienkim, oddychającym miękkim materiałem.

Podkładka

Podkładka dopasowana jest do kształtu i rozmiaru wybranej poduszki BodyMap®.

W celu zminimalizowania ryzyka powstania odleżyn zalecamy stosowanie pokrowców:

z każdą poduszką BodyMap®, jeśli okres jej użytkowania jest dłuższy niż 2 godziny dziennie.

W przypadku osób podatnych na powstawanie odleżyn, które użytkują poduszkę BodyMap® nieprzerwanie dłużej niż 2 godziny, bezwzględnie zaleca się stosowanie pokrowca bawełnianego wraz z podkładką napowietrzająco-masującą!