BodyMap® A PRO – Poduszka do ustawiania kąta miednicy

BodyMap® A PRO – Poduszka do ustawiania kąta miednicy


bodymapA

Poduszka do ustawiania kąta miednicy. Jest to rozwiązanie zapewniające wsparcie i stabilizację podczas siedzenia, szczególnie dla dzieci z nieprawidłowym napięciem mięśniowym czy wadami postawy. Zapewnia doskonałe wsparcie i jest w pełni dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Materiał dystansowy zwiększa komfort użytkowania, ułatwia cyrkulację powietrza i minimilizuje ryzyko odleżyn. Regulowane pasy zapewniają dodatkową stabilizację i bezpieczeństwo, co jest kluczowe dla dzieci wymagających wsparcia w utrzymaniu prawidłowej postawy. Poduszkę dostosować można tak, aby korygować i wspierać prawidłowa postawę, co jest szczególnie ważne dla dzieci z wadami postawy tj. skolioza, plecy okrągłe itp.

 

OBOWIĄZUJĄCY KOD NFZ:

KOD NFZ NAZWA WYROBU LIMIT NFZ % REFUNDACJI NFZ
S.03.01.PJ Poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna jednokomorowa (z wyłączeniem toaletowej poduszki przeciwodleżynowej) 400 zł 70%

UWAGA!

Istnieje możliwość wykonania każdej z naszych poduszek na indywidualne zamówienie.

Wskazania

  • Mózgowe porażenie dziecięce (MPD)
  • Profilaktyka przeciwodleżynowa
  • Wzmożone napięcie mięśniowe
  • Miotonia

Zalety

  • Bardzo długo zachowuje zadany kształt
  • Łatwe modelowanie dowolnego kształtu
  • Montaż w wózku inwalidzkim, foteliku rehabilitacyjnym, na krześle lub w samochodzie
  • Opcjonalny pokrowiec z pianki termoaktywnej VISmemo™
  • Funkcja samoszczepna (opcjonalnie)
  • Wodoodporność

schematWyroby BodyMap® zostały wykonane z miękkiej, elastycznej pianki neoprenowej, która doskonale dopasowując się do ciała użytkownika. Dzięki tak precyzyjnemu odwzorowaniu, zwiększa się powierzchnia kontaktu ciała z poduszką, przez co zmniejsza się siła nacisku. Ma to bardzo istotne znaczenie w profilaktyce przeciwodleżynowej. Dzięki zastosowaniu techniki podciśnieniowej istnieje możliwość płynnego ustalenia poziomu twardości produktu. Dla osób użytkujących nieprzerwanie poduszkę BodyMap® przez czas dłuższy niż 2 godziny, zaleca się stosowanie pokrowca termoaktywnego VISmemo™, w celu zminimalizowania ryzyka powstania odleżyn. W przypadku osób podatnych na powstawanie odleżyn, które użytkują poduszkę BodyMap® nieprzerwanie dłużej niż 2 godziny, bezwzględnie zaleca się stosowanie POKROWCA BAWEŁNIANEGO, ELASTYCZNEGO lub 3D MESH™ wraz z PODKŁADKĄ MASUJĄCO-NAPOWIETRZAJĄCĄ!

Pompka dwufunkcyjna
Dzięki pompkom dwufunkcyjnym istnieje możliwość precyzyjnego dopasowania twardości poduszki do indywidualnych potrzeb. Pozwalają one na łatwe odessanie lub dopompowanie powietrza. W ofercie dostępna jest pompka elektryczna i manualna.

 

W ZESTAWIE

Pompka podciśnieniowaPompka podciśnieniowa
Poręczna, mała pompka ręczna, idealnie nadaje się do małych i średnich poduszek.

Zestaw naprawczyZestaw naprawczy
Do każdej zamówionej poduszki dodawany jest zestaw reperacyjny, składający się z tubki kleju neoprenowego, zestawu łatek oraz instrukcji obsługi.

Zawór z łańcuszkiemZawór z łańcuszkiem
Zawór jest mały i łatwo go zgubić. Dzięki łańcuszkowi już nigdy nie będziesz musiał go szukać.

Zawór serwisowyZawór serwisowy
Umożliwia regulację ilości granulatu w poduszce. Pozwala na odsypanie lub dosypanie granulatu do wyrobu, w zależności od indywidualnych potrzeb.

 

 

TABELA ROZMIAROWA

Pomiar [cm]
ROZMIAR A A1 B B1 C C1 DOSTĘPNY KOLOR PODUSZKI
1 32 20 30 16 26 9,5 kolorito-czorny
2 40 25 40 24 29,5 12 kolorito-czorny
3 45 28 45 28 31 12 kolorito-czorny

Pomiary zostały wykonane po odciągnięciu powietrza i wstępnym ukształtowaniu wyrobu. Tolerancja wymiarów zawartych w tabeli wynosi +/- 2 cm. Wymiary wyrobu mogą się nieznacznie różnić w zależności od sposobu jego wymodelowania.

Zobacz filmy o naszych poduszkach!
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.