BODYMAP® S SWIMMER – PODUSZKA DO PŁYWANIA

BODYMAP® S SWIMMER – PODUSZKA DO PŁYWANIA

Poduszka do pływania BodyMap® S Swimmer to doskonałe wsparcie terapeutyczne dla najmłodszych. Poduszka podpiera głowę, utrzymując ją ponad linią wody i zapobiegając jej zanurzeniu. Dzięki temu dziecko może zostać poddane wszelkim wodnym ćwiczeniom rehabilitacyjnym oraz zabiegom pielęgnacyjnym bez ryzyka zakrztuszenia czy utonięcia.
Specjalne pasy tułowia, dostarczane w standardzie, przypinane do poduszki, utrzymują użytkownika w bezpiecznym położeniu. Stosowanie poduszki pozwala na swobodne ruchy kończyn i tułowia, co umożliwia wykonywanie ćwiczeń w wodnym obciążeniu.

 

Poduszka BodyMap® S Swimmer jest produktem bezpiecznym i uniwersalnym. Utrzymuje ciało użytkownika w pozycji wertykalnej lub horyzontalnej oraz zapobiega ruchom skrętnym. Jej anatomiczna budowa zwiększa komfort użytkowania.

Poduszka BodyMap® S Swimmer jest w całości pokryta dzianiną samoszczepną. Możemy do niej przyczepiać różnego rodzaju elementy posiadające taśmy velcro. Pozwala to na ustabilizowanie użytkownika.

OBOWIĄZUJĄCY KOD NFZ:

KOD NFZ NAZWA WYROBU LIMIT NFZ % REFUNDACJI NFZ
S.03.01.PJ Poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna jednokomorowa (z wyłączeniem toaletowej poduszki przeciwodleżynowej) 400 zł 70%

UWAGA!

Istnieje możliwość wykonania każdej z naszych poduszek na indywidualne zamówienie.

WSKAZANIA

  • Profilaktyka przeciwodleżynowa okolicy karku, szczególnie na wysokości C7
  • Choroby neurogenne o wzmożonym bądź osłabionym napięciu mięśni szyi
  • Kręcz szyjny
  • Jako stabilizacja po operacjach wykonywanych w odcinku szyjnym kręgosłupa

ZALETY

  • Bardzo długo zachowuje zadany kształt
  • Łatwe modelowanie dowolnego kształtu
  • Funkcja samoszczepna
  • Wodoodporność

schemat
Wyroby BodyMap® zostały wykonane z miękkiej, elastycznej pianki neoprenowej, która doskonale dopasowując się do ciała użytkownika. Dzięki tak precyzyjnemu odwzorowaniu, zwiększa się powierzchnia kontaktu ciała z poduszką, przez co zmniejsza się siła nacisku. Ma to bardzo istotne znaczenie w profilaktyce przeciwodleżynowej. Dzięki zastosowaniu techniki podciśnieniowej istnieje możliwość płynnego ustalenia poziomu twardości produktu.

r-pump-wiz
Dzięki pompkom dwufunkcyjnym istnieje możliwość precyzyjnego dopasowania twardości poduszki do indywidualnych potrzeb. Pozwalają one na łatwe odessanie lub dopompowanie powietrza. W ofercie dostępna jest pompka elektryczna i manualna.

 

W ZESTAWIE

Funkcja samoszczepnaFunkcja samoszczepna 
Poduszka pokryta jest od spodu materiałem z funkcją samoszczepną. Możemy do niej przyczepiać różnego rodzaju elementy posiadające taśmy velcro. Pozwala to na ustabilizowanie użytkownika w poduszce podczas ćwiczeń w wodzie.

Pompka podciśnieniowaPompka podciśnieniowa
Poręczna, mała pompka ręczna, idealnie nadaje się do małych i średnich poduszek.

Zestaw naprawczyZestaw naprawczy
Do każdej zamówionej poduszki dodawany jest zestaw reperacyjny, składający się z tubki kleju neoprenowego, zestawu łatek oraz instrukcji obsługi.

Zawór z łańcuszkiemZawór z łańcuszkiem
Zawór jest mały i łatwo go zgubić. Dzięki łańcuszkowi już nigdy nie będziesz musiał go szukać.

 

PROPONOWANE AKCESORIA

Zawór serwisowy

Zawór serwisowy

Granulat

Granulat

Pompka elektryczna

Pompka elektryczna

Pompka elektryczna dwufunkcyjna BM_005

Pompka elektryczna dwufunkcyjna

 

TABELA ROZMIAROWA

Sposób dokonywania pomiarów
A1 – Szerokość całkowita poduszki, A2 – Szerokość wewnętrzna poduszki, B – Głębokość poduszki, T – Grubość poduszki

Rozmiar Pomiar [cm]
A1 A2 B T Grubość neoprenu
1 40 6 40 6 5 mm

 

Pomiary zostały wykonane po odciągnięciu powietrza i wstępnym ukształtowaniu wyrobu. Tolerancja wymiarów zawartych w tabeli wynosi +/- 2 cm. Wymiary wyrobu mogą się nieznacznie różnić w zależności od sposobu jego wymodelowania.

Zobacz filmy o naszych poduszkach!




To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.