4-kołowa baza mobilna

4-kołowa baza mobilna

4-kołowa baza mobilna  przeznaczona jest do stosowania wraz ze wszystkimi rozmiarami sensorycznego siedziska dziecięcego typu fasolka BodyMap® R+. Dzięki przemyślanej  konstrukcji, baza stanowi ułatwienie dla terapeutów i opiekunów w codziennej opiece nad pacjentem. Wygodę użytkowania zapewnia szeroki zakres regulacji:

  • regulacja wysokości bazy (C1) – dzięki tej funkcji opiekun nie musi nachylać się do pacjenta, co zapobiega przeciążeniom kręgosłupa. Dodatkowo łatwiejszy dostęp do pacjenta pomaga w prowadzeniu terapii.
  • regulacja szerokości bazy (A/A1) – umożliwia korzystanie z poduszek BodyMap® R+ o różnych rozmiarach, przeznaczonych zarówno dla dzieci małych jak i tych większych.
  • regulacja szerokości rozstawu kół (B) – dzięki możliwości zmiany rozstawu kół, używanie poduszki o większym rozmiarze nie powoduje utraty stabilności bazy.
  • regulacja długości leża (B1) – umożliwia dostosowanie wymiarów bazy do wielkości używanej poduszki. Dzięki przemyślanemu systemowi pasów velcro, wraz z wymiarami bazy zmienia się również jej tapicerka – szerokość, długość oraz stopnień napięcia.
  • regulacja wysokości rączki do prowadzenia (C) – ułatwia manewrowanie bazą.

Wszystkie te możliwości sprawiają, że baza mobilna jest niezwykle uniwersalnym urządzeniem, dedykowanym dla poduszek typu „fasolka” o różnych wielkościach. Baza wyposażona jest w wyjmowaną, regulowaną rączka do prowadzenia. Cztery ciche koła skrętne z hamulcami postojowymi umożliwiają łatwe przewożenie poduszki BodyMap® R+ razem z pacjentem w dowolne miejsce w domu czy ośrodku. Dzięki systemowi szerokich pasów Velcro, poduszka pewnie leży na tapicerce bazy, zapewniając bezpieczeństwo jej użytkowania.

Wszystkie zastosowane materiały dają gwarancję bezpieczeństwa i trwałości. Solidne leże bazy o dużej wytrzymałości i odporności na rozciąganie pozwala na używanie jej przez pacjentów o wadze do 50 kg.

Uwaga! Produkt nadaje się do użytkowania wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.

Tabela rozmiarowa

 

A – Szerokość, B – Długość, C – Wysokość, A1 – Szerokość, B1 – Długość, C1 – Wysokość, C2 – Wysokość

ROZMIAR* Pomiar [cm]
A B C A1 B1 C1 C2
1 77; 96; 117 46; 51; 56; 60; 65 89 – 96 72; 92; 113 46; 52; 57; 62; 67 53; 61; 75; 75; 83; 92