Pokrowiec termoaktywny VisMemo

Pokrowiec termoaktywny VisMemo

Pokrowiec termoaktywny VisMemo Pokrowiec termoaktywny VisMemo

Do każdego wyrobu z grupy BodyMap można opcjonalnie zamówić pokrowiec wyposażony w piankę termoaktywną, który działa w dwóch krokach:

  1. dopasowuje się do nacisku, jaki ciało pacjenta wywiera na niego, i jest to pierwszy, wstępny poziom dopasowania, który dla zwykłej pianki jest poziomem pierwszym i ostatnim zarazem.
  2. który nie jest natychmiastowy, ale rozłożony w czasie, pokrowiec dodatkowo mięknie pod wpływem ciepła przekazywanego przez ciało pacjenta. Oddziaływanie to nie jest takie samo na całej powierzchni kontaktu ciała z wyrobem, dlatego też pianka mięknie najbardziej w najgorętszych miejscach, tych „czerwonych punktach”, gdzie nacisk ciała na wyrób jest jeszcze zbyt mocny. Ta dodatkowa reakcja pokrowca z pianką termoelastyczną powoduje, że te miejsca nadmiernego ucisku są rozpraszane.

W celu zminimalizowania ryzyka powstania odleżyn zalecamy stosowanie pokrowca bawełnianego z każdą poduszką BodyMap, jeśli nieprzerwany okres jej użytkowania jest dłuższy niż 2h dziennie. Dla osób użytkujących nieprzerwanie poduszkęBodyMap przez czas dłuższy niż 8 godzin zaleca się stosowanie pokrowca termo aktywnego VISMEMO. W przypadku osób podatnych na powstawanie odleżyn, które użytkują poduszkęBodyMap nieprzerwanie dłużej niż 8 godzin, bezwzględnie zaleca się stosowanie pokrowca bawełnianego wraz z podkładką napowietrzająco-masującą!