Poduszka do pływania Bodymap S Swimmer

Poduszka do pływania Bodymap S Swimmer

Poduszka do pływania BodyMap S Swimmer to doskonałe wsparcie terapeutyczne dla najmłodszych. Poduszka podpiera głowę, utrzymując ją ponad linią wody i zapobiegając jej zanurzeniu. Dzięki temu dziecko może zostać poddane wszelkim wodnym ćwiczeniom rehabilitacyjnym oraz zabiegom pielęgnacyjnym bez ryzyka zakrztuszenia czy utonięcia.
Specjalne pasy tułowia, dostarczane w standardzie, przypinane do poduszki utrzymują pacjenta w bezpiecznym położeniu. Stosowanie poduszki zachowuje swobodny ruch kończyn i tułowia, co pozwala na wykonywanie ćwiczeń w wodnym obciążeniu.

Poduszka jest produktem bezpiecznym i uniwersalnym. Utrzymuje ciało pacjenta w pozycji wertykalnej i horyzontalnej oraz zapobiega ruchom skrętnym. Jej anatomiczna budowa oraz łatwość montażu zwiększają komfort użytkowania.

Istnieje możliwość wykonania każdej z naszych poduszek na indywidualne zamówienie.

UWAGA! W każdej z poduszek istnieje możliwość wykonania otworów użytkowych o dowolnym kształcie oraz rozmiarze. Otwory umożliwiają np. montaż pasów stabilizujących, kamizelki itp.

Zastosowanie

  • odleżyny okolicy karku, szczególnie na wysokości C7
  • choroby neurogenne o wzmożonym bądź osłabionym napięciu mięśni szyi
  • kręcz szyjny
  • jako stabilizacja po operacjach wykonywanych w odcinku szyjnym kręgosłupa

schemat
Wyroby BodyMap zostały wykonane z miękkiej, elastycznej pianki neoprenowej, która doskonale dopasowując się do ciała pacjenta. Dzięki tak precyzyjnemu odwzorowaniu, zwiększa się powierzchnia kontaktu ciała z poduszką, przez co zmniejsza się siła nacisku. Ma to bardzo istotny wpływ w profilaktyce przeciwodleżynowej. Dzięki zastosowaniu techniki podciśnieniowej istnieje możliwość płynnego ustalenia poziomu twardości produktu. Dla pacjentów szczególnie podatnych na odleżyny zalecamy używanie poduszek BodyMap z podkładką dystansową masująco-napowietrzającą.

r-pump-wiz
Dzięki pompkom dwufunkcyjnym istnieje możliwość dopasowania twardości poduszki do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pozwalają one precyzyjne odpompowanie lub dopompowanie powietrza. W celu uzyskania wymaganej twardości. W ofercie dostępna pompka elektryczna i manualna.

W zestawie

Pompka podciśnieniowaPompka podciśnieniowa
Poręczna, mała pompka podciśnieniowa, idealnie nadaje się do małych i średnich poduszek.

Zestaw naprawczyZestaw naprawczy
Do każdej zamówionej poduszki dodawany jest zestaw reparacyjny, w którym znajduje się tubka kleju neoprenowego, zestaw łatek, instrukcja obsługi.

Funkcja samoszczepnaFunkcja samoszczepna
Poduszki posiadają od spodu funkcję samoszczepną. Możemy do niej przyczepiać różne taśmy Velcro. Pozwala to na ustabilizowanie pacjenta w poduszce lub zamontowanie jej w dowolnym miejscu, np. w wózku, foteliku lub samochodzie.

Zawór z łańcuszkiemZawór z łańcuszkiem
Zawór jest mały i łatwo go zgubić. Dzięki łańcuszkowi już nigdy nie będziesz musiał go szukać.

Proponowane akcesoria

Pas mocowania zagłówka

Pas mocowania zagłówka

Taśma mocowania zagłówka

Taśma mocowania zagłówka

Pompka mała ręczna

Pompka mała ręczna

Pompka elektryczna

Pompka elektryczna

Tabela rozmiarowa

Sposób dokonywania pomiarów

A – Szerokość całkowita poduszki
A2 – Szerokość wewnętrzna poduszki
B – Głębokość poduszki
T – Grubość poduszki

Rozmiar Pomiar [cm]
A1 A2 B T
1 40 6 40 6

Zobacz film o naszych poduszkach!