PODCIŚNIENIOWA UNIERUCHAMIAJĄCA ORTEZA ORTOPEDYCZNA BODYMAP P

PODCIŚNIENIOWA UNIERUCHAMIAJĄCA ORTEZA ORTOPEDYCZNA BODYMAP P

img_5478zblizenie

Szyna stabilizuje i zabezpiecza kończynę  po złamaniach i zwichnięciach, nie zwiększając przy tym ciśnienia obwodowego. Stabilizowana jest ona na kończynie za pomocą zapięć samoszczepnych z klamrami lub przelotkami, które występują w komplecie i pozwalają na dopięcie ich w dowolnym miejscu ortezy.
Wraz ze wzrostem podciśnienia wewnątrz szyny, granulat tworzy trwałą masę i powoduje twardnienie ortezy, odwzorowując anatomiczny kształt  kończyny każdego pacjenta. Takie rozwiązanie doskonale zabezpiecza kończynę przed niekontrolowanym przemieszczeniem. Wraz ze zmniejszeniem obrzęku i obwodów kończyny, szyna ponownie może zmienić swój kształt na anatomiczny.

Wskazania

  • Mózgowe Porażenie Dziecięce
  • Porażenie lub niedowład kończyny dolnej
  • Profilaktyka przeciwodleżynowa
  • Unieruchomienie kończyny dolnej
  • Wymiana stawu biodrowego

Zalety

  • Łatwe modelowanie dowolnego kształtu
  • Bardzo długo zachowuje zadany kształt
  • Opcjonalny pokrowiec z pianki termo aktywnej

schemat Wyroby BodyMap zostały wykonane z miękkiej, elastycznej pianki neoprenowej, która doskonale dopasowując się do ciała pacjenta. Dzięki tak precyzyjnemu odwzorowaniu, zwiększa się powierzchnia kontaktu ciała z poduszką, przez co zmniejsza się siła nacisku. Ma to bardzo istotny wpływ w profilaktyce przeciwodleżynowej. Dzięki zastosowaniu techniki podciśnieniowej istnieje możliwość płynnego ustalenia poziomu twardości produktu. Dla pacjentów szczególnie podatnych na odleżyny zalecamy używanie poduszek BodyMap z podkładką dystansową masująco-napowietrzającą.

Pompka dwufunkcyjna Dzięki pompkom dwufunkcyjnym istnieje możliwość dopasowania twardości poduszki do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pozwalają one precyzyjne odpompowanie lub dopompowanie powietrza. W celu uzyskania wymaganej twardości. W ofercie dostępna pompka elektryczna i manualna.

W ZESTAWIE

Pompka podciśnieniowaPompka podciśnieniowa
Poręczna, mała pompka podciśnieniowa, idealnie nadaje się do małych i średnich poduszek.

Zestaw naprawczyZestaw naprawczy
Do każdej zamówionej poduszki dodawany jest zestaw reparacyjny, w którym znajduje się tubka kleju neoprenowego, zestaw łatek, instrukcja obsługi

Funkcja samoszczepnaFunkcja samoszczepna
Poduszki posiadają od spodu funkcję samoszczepną. Możemy do niej przyczepiać różne taśmy Velcro. Pozwala to na ustabilizowanie pacjenta w poduszce lub zamontowanie jej w dowolnym miejscu, np. w wózku, foteliku lub samochodzie.

Zawór z łańcuszkiemZawór z łańcuszkiem
Zawór jest mały i łatwo go zgubić. Dzięki łańcuszkowi już nigdy nie będziesz musiał go szukać.

PROPONOWANE AKCESORIA

Pompka elektryczna

Pompka elektryczna

szkic-wymiar

Tabela rozmiarowa

ROZMIAR Pomiar [cm]
B
1 75
2 80

Zobacz film o naszych poduszkach!