Dystansowa podkładka masujaco-napowietrzająca

Dystansowa podkładka masujaco-napowietrzająca

Dystansowa podkładka masujaco-napowietrzającaDystansowa podkładka masujaco-napowietrzającaDystansowa podkładka masujaco-napowietrzającaDystansowa podkładka masujaco-napowietrzająca

Dystansowa podkładka masujaco-napowietrzająca
Podkładka została skonstruowana w celu przeciwdziałaniu odleżynom u pacjentów korzystających w długim okresie czasu z wyrobów BodyMap. Stosowana jest głównie na siedziskach systemu. Jeśli pacjent jest szczególnie wrażliwy na powstawania odleżyn, może być stosowana na poduszkach innego typu, np. oparcia. Podkładka może być stosowana tylko i wyłącznie z pokrowcem frotte. Dystansowa podkładka masująco-napowietrzająca powoduje, że pacjent jest „zawieszony w powietrzu”,  przez Co okolice kulszowe są odciążone i wentylowane przez opływające pośladki powietrze. Dodatkowo powierzchnia skóry pacjenta przy wykonywaniu ruchów jest masowana, co poprawia jej ukrwienie i dodatkowo zapobiega powstawaniu odleżyn.

Podkładka
 
 
Podkładka dopasowana jest do kształtu i rozmiaru wybranej poduszki Bodymap.

W celu zminimalizowania ryzyka powstania odleżyn zalecamy stosowanie pokrowca bawełnianego z każdą poduszką BodyMap, jeśli nieprzerwany okres jej użytkowania jest dłuższy niż 2 godziny dziennie. Dla osób użytkujących nieprzerwanie poduszkę BodyMap przez czas dłuższy niż 8 godzin zaleca się stosowanie pokrowca termo aktywnego VISMEMO. W przypadku osób podatnych na powstawanie odleżyn, które użytkują poduszkęBodyMap nieprzerwanie dłużej niż 8 godzin, bezwzględnie zaleca się stosowanie pokrowca bawełnianego wraz z podkładką napowietrzająco-masującą!